Gå til indhold

Ann Christina

Et meget usædvanligt fornavn.

Her har vi samlet oplysninger om navnet Ann Christina. Du kan se, hvor mange mennesker i Danmark der bærer navnet som fornavn, hvor populært det er at give til deres nyfødte barn, hvad navnet betyder og dets oprindelse.

Hvad betyder Ann Christina?

Desværre ved vi ikke, hvad navnet Ann Christina betyder.
Ved du hvad navnet Ann Christina betyder? Hvis ja, er du velkommen til at foreslå en ny betydning.

Hvor mange personer hedder Ann Christina i Danmark?

Ingen kvinde hedder Ann Christina til fornavn.

Ingen mand hedder Ann Christina til fornavn.

Kilde: DST (Antal personer med navnet 2022-12-31)

Hvor mange nyfødte hedder Ann Christina?

Enten blev intet barn navngivet Ann Christina i 2022, eller også er antallet af nyfødte ved navn Ann Christina blevet talt i en mere populær stavevariant af navnet.

Siden 2012 har intet barn heddet Ann Christina, og før det ved vi kun, at navnet ikke var på toplisten over de 50 mest populære navne at give til nyfødte mellem 2000 og 2011.

Historierne bag navnet Ann Christina

Desværre har vi ikke en historie bag navnet Ann Christina endnu.

Er dit navn Ann Christina eller har du givet navnet til dit barn? Hvis ja, må du meget gerne dele din historie bag navnet.

Berømte personer ved navn Ann Christina

Kender du en kendt person ved navn Ann Christina? I så fald er du velkommen til at foreslå en ny kendt person.

Navne, der ligner Ann Christina

Kan du lide navnet Ann Christina og vil du finde andre navne med en lignende stavemåde? Hvis ja, kan et af disse navne måske være interessant:

Søskendenavne til Ann Christina

Leder du efter et navn, der passer godt til Ann Christina? Så kan du bruge søskendenavnegeneratoren som giver dig forslag til passende navne.

Find flere navne

Prøv gerne en af ​​disse måder at finde flere flotte og smukke navne.

Foreslå ændringer

Ved du, hvad Ann Christina betyder, eller kender du nogle kendte personer, der bærer navnet? I så fald er du velkommen til at foreslå en ny betydning eller berømt person.

Billede / infografik

Du er velkommen til at dele dette billede på sociale medier eller på din blog. Venligst link tilbage til denne side.